הליכון ביתי מומלץ

הליכון ביתי מומלץ

לרוץ בכל מזג אוויר – הליכון ביתי מומלץ

הליכון ביתי הוא דרך יעילה וקלה להנגשת אימוני הריצה, שמירה על שגרת אימונים, וקיום אורך חיים בריא. השוק כיום מוצץ בהליכוני כושר שונים ומשונים עם טכנולוגיות ומאפיינים רבים שמבלבלים את הקונים. כאן נסביר מהו מסלול ריצה מקצועי באמת, נסביר אלו מאפיינים חייבים להיות להליכון איכותי, ונציג הליכונים מומלצים. 

 

מאפייני הליכון – המלצות 

 • בחירה נכונה של אורך ורוחב רצועות ההליכון – ככל שמשטח הריצה גדול יותר, כך חשים נוחות ויציבות גדולה יותר בעת ההליכה או הריצה על ההליכון. זה קורה משום שהצעדים יהיו גדולים יותר וזה מייצב את הגוף, לכן מומלץ לקנות משטח הליכה ארוך יחסית. אך מהו משטח ארוך? על משטח ההליכה לא להיות פחות מ-120 ס"מ. 
 •  רוחב המסילה לא חשוב פחות. על המסילה להיות רחבה משום שבעת ריצה או הליכה מהירה קשה לשמור על הליכה במרכז, לכן רוחב מסילה צר עשוי להוות סכנה. על רוחב המסילה לא להיות פחות מ-40 ס"מ כדי שיהיה מקצועי ובטיחותי.  
 • עוצמת המנוע – עוצמת המנוע נמדדת על-ידי כוח סוס, ולכל מנוע יש דירוג של משך זמן הפעולה ועוצמתו. עבור הליכון ביתי, גודל המנוע צריך להתאים לגודל ההליכון, לממדים של השלג, ולרצועת ההליכה. בנוסף, מומלץ שיהיה לו לפחות 6.5 כוח סוס ומעלה. נקודה לשים אליה לב היא שככל שמשקל הגוף של המשתמש גדול יותר, כך נדרש מנוע בעוצמה גבוהה יותר. לדוגמא – אם אדם שוקל 100 ק"ג, על המנוע להיות 6 כוח סוס לפחות. 
 • אחריות – אחריות במקרה של קניית הליכון חשמלי היא חשובה מאוד משום שזה מוצר יקר, וכדאי לקנות אותו כהשקעה לטווח ארוך ולא מוצר שיחזיק שנה וזהו. לכן, עבור הליכון כושר ביתי מומלץ כדאי שיהיו שלוש שנות אחריות על המנוע. 
 • מפסק בטיחות – למען שמירה על הביטחון בעת הליכה או ריצה על ההליכון, יש חובה שיהיה בהליכון מפסק בטחון, ללא מפסק הביטחון הריצה יכולה להיגמר באסון. על-כן, יש לשים-לב שההליכון מצויד במפסק זה. 
 • מדידת דופק – במיוחד עבור אנשים אשר סובלים מבעיות בריאותיות וצריכים לעקוב אחרי האימונים בדבקות, מדידת דופק היא חשובה מאוד בהליכון. גם אנשים המעוניינים לעקוב אחר תוצאות האימון צריכים שההליכון יציג את הדופק.
 • צג דיגיטלי – צג דיגיטלי, כמו מודד דופק, מאפשר מעקב אחר תוכניות האימון והתוצאות. הליכון כושר מומלץ לרוב מציג זמן, מהירות, מרחק, שריפת קלוריות, ודופק. 
 • בולמי זעזועים – ברוב ההליכונים יש בולמי זעזועים, תפקידם לספוג עומס ולא להחזירו בזעזוע למתאמן. בולמי זעזועים עשויים מגומי קשה, גומי רך, או רצועות גומי פרוסות לאורך המסילה. כל שלוש האופציות מעולות ומצילות מתאמנים מתאונות ובעיות ברכיים. ללא בולם זעזועים איכותי, ההליכון עשוי לגרום ליותר נזק מתועלת. 
 • שקט בעת פעולה – ישנם הליכונים רבים שיוצרים כל כך הרבה רעש בעת הפעלת ובעת האימון עליהם שאנשים נמנעים מלעלות על ההליכון. לכן, כדאי לקנות הליכון שקט אשר לא יפריע לאנשים האחרים בבית ולא למתאמן עצמו בעת האימון. 
 • הליכון קומפקטי ומתקפל שלא תופס מקום בבית – בקניית הליכון ביתי הגודל לחלוטין קובע ומשפיע על הקנייה. הרי, צריך לאחסן את ההליכון בצורה שלא תפגע בחלל החדר ולא תפריע בו. לכן, כדאי לרכוש הליכון מתקפל מומלץ, שיהיה נוח לקיפול ויפה למראה. 
 • לא להתפשר על האיכות – איכות ההליכון חשובה לא רק לאיכות האימון אלא גם לתחושה שביצעתם רכישה נכונה. האיכות של הליכון חשמלי מומלץ נמדדת לפי כל הפרמטרים המוצגים לעיל, אך גם מנוחות השימוש של המתאמן. לא כדאי להתפשר על הליכון שלא נוח להשתמש בו, משום שאז הוא לא ישרת את מטרתו ולא יאפשר למתאמנים להתמיד בשגרת אימונים. 

 

איזה הליכון ביתי מומלץ לקנות? 

מסלול ריצה ביתי מומלץ שניתן למצוא באתר שלנו הוא מסלול הריצה המתקפל AT1000  מבית חברת VO2.  להליכון זה יש את כל האלמנטים המוזכרים לעיל, הוא חדשני, נוח, ומתקפל כדי להתאים לחלל הבית באופן מושלם. המסלול הוא מסלול ריצה של 7 כוח סוס, עם מהירות מרבית של 14 קמ"ש, וטכנולוגיות חדשניות רבות שהופכות את חווית השימוש בו לנוחה, קלה ומהנה. לפרטים נוספים על ההליכון ולרכישתו לחצו כאן

 

קצת עלינו 

אדידס עומר היא חברה ותיקה בתחום שיווק מוצרי ספורט שונים, מהליכונים ואליפטיקלים ועד אביזרי ספורט שונים כמו נעליים נעליים ובגדים. החנות היא זכיינית רשמית של adidas ומספקת מוצרים רבים שלה, אך תוכלו למצוא אצלנו גם חברות רבות אחרות. אדידס עומר מקפידים על תמהיל מדויק של שירות, מחיר ועלות כדי לספק ללקוחות שלה את המוצר הטוב ביותר בשוק במחיר משתלם. לפרטים נוספים וליצירת קשר עמנו לחצו כאן.