איך תשמרו על מסלול הריצה שלכם

איך תשמרו על מסלול הריצה שלכם

קוראים ביקורות, משווים נתונים, בוחרים ורוכשים ועכשיו אתם בדרך ליהנות מכל היתרונות הבריאותיים הגלומים בשימוש בהליכון ביתי. אם אתם מעוניינים להוציא את המקסימום ממסלול הריצה שלכם ולוודא שהוא יעניק לכם שימוש איכותי גם שנים קדימה, ישנם מספר צעדים שיש לנקוט. 
אל דאגה, אינכם צריכים להירשם לקורס מכונאות למתקדמים. מספיק שתקראו בעיון את המאמר הזה כדי לכסות את הדברים הבסיסיים.
  • הציבו את ההליכון על משטח ישר. זהו הכלל הבסיסי ביותר. על מנת שחגורת הריצה תנוע באופן חלק ואחיד, על ההליכון להיות מיוצב על רצפה ישרה. הצבת ההליכון על רצפה לא מאוזנת יכול להוביל לשחיקה לא אחידה של החגורה ואף להחלקה של החגורה מהמסלול שלה. גם אם אתם מתכננים להציב את ההליכון על רצפה לא מאוזנת שימו לב כי תוכלו לאזן אותו באמצעות הרגליים המתכווננות שלו במידה והוא מצויד בהן.
  • נגבו את ההליכון בתום השימוש – כל שימוש. זהו כלל בסיסי בהיגיינה אך גם יכול לשמור על שלדת ההליכון מהתפתחות של קורוזיה כתוצאה מזיעה שלא נוגבה היטב
  • נקו את ההליכון באופן יסודי – עם הזמן מצטבר אבק סביב ההליכון ובתוכו. השתדלו לנקות את האבק הזה באמצעות מטלית לחה או שואב אבק לפחות אחת לחודש. שהרי אבק זה בסופו של דבר מוצא את דרכו לרווח שבין משטח הריצה לחגורת הריצה (תורם לבלאי מואץ של החגורה) או לאזור המנוע (פוגע ביעילות המנוע לאורך זמן).
  • שמנו את חגורת הריצה- חלק ממסלולי הריצה דורשים שימון תקופתי וחלק מצוידים במנגנון שימון עצמי אוטומטי. וודאו מהם צרכי השימון של מסלול הריצה שלכם ושמנו אותו בהתאם. מרבית מסלולי הריצה מצריכים שימון 100% סיליקון. בדקו במדריך למשתמש שהגיע עם ההליכון שלכם או פנו לאיש מקצוע
  • מגן ברקים – מומלץ מאוד להשתמש במגן ברקים בעת חיבור מסלול הריצה שלכם לחשמל וכך תגנו על רכיבי האלקטרוניקה של ההליכון מפני תנודות פתאומיות במערכת החשמל בביתכם.
  • הציבו את ההליכון על שטיח ייעודי – טיפ זה אינו הכרחי אך יסייע בהגנה על הרצפה שלכם וגם יסייע לשמור על ההליכון מפני הצטברות אבק וכן יעניק להליכון מראה יותר נקי ומקצועי.
נכתב על ידי אנרג׳ים