כך תוציאו את המקסימום ממסלול הריצה שלכם

כך תוציאו את המקסימום ממסלול הריצה שלכם

מבחר ההליכונים בשוק היום הוא הגדול ביותר אי פעם ומסלולי הריצה של ימינו הם קומפקטיים יותר, איכותיים יותר, מעוצבים יותר וגדושים במגוון עצום של פיצ'רים ההופכים את האימון למהנה יותר, מעניין יותר ואפקטיבי יותר. 
וזהו עצם העניין – איך אנחנו מנצלים את כל הפיצ'רים האלה כדי להוציא את המקסימום מהאימון שלנו. כולנו עסוקים ב-1001 דברים ולכן חשוב שנמצא את הדרך להפוך כל אימון שלנו לבעל משמעות. הנה מספר טיפים מנצחים שאספנו ממאמני הבית של אנרג'ים ספורט כדי שאתם תוכלו להפוך כל אימון למושלם
  1. תגוונו – השרירים שלכם מסתגלים לשגרת האימונים שלכם ולכן חזרה על אותה רוטינה שוב ושוב תפסיק להניב את התוצאות לאחר זמן מה. הכנסה של גיוון לתוך האימון היא דרך מצוינת להפיג את השעמום לתת לשרירים את הגירוי הנחוץ כדי להמשיך לאתגר אותם להביא תוצאות ממשיות. הדרך המקובלת להשיג זאת היא באמצעות מבחר של תוכניות אימון, שינוי מהירות הריצה, השיפוע, משך הריצה
  2. הוספת משקל – ככל שתתקרבו על יעד המשקל שלכם, כך העומס ושריפת הקלוריות הנלווים לאימון יקטנו. וזוהי הסיבה שמתאמנים כבדים נוטים לשרוף יותר קלוריות לעומת מתאמנים קלי משקל. שימוש בווסט משקולות יכול לסייע בהעמסת משקל נוסף. ניתן גם להשתמש בצמידי ידיים ורגליים אך פתרון זה עלול להעמיס על המפרקים בעוד הוסט מציע משקל צמוד לגוף שאינו משפיע על המפרקים או על סגנון הריצה.
  3. אל תשענו על ההליכון – כשאנחנו נשענים על ידיות ההליכון במהלך הריצה אנחנו מפחיתים את העומס מעצמנו. ריצה עם שילוב של תנועת ידיים שורפת יותר קלוריות ויש אנשים המחזיקים ביד משקולות או חפץ כלשהו כדי למנוע מעצמם לאחוז או להישען על המעקה.
  4. התמידו – על פי מחקרים אחרונים על מבוגרים לבצע פעילות של כושר 3-5 פעמים בשבוע למשך 30 דקות לפחות כל פעם. זה לא חייב להיות בהכרח ריצה על הליכון אך עבור הרבה אנשים הריצה על מסלול ריצה היא נוחה משום שהיא אינה מצריכה מהם לעזוב את הבית לסביבת אימון אחרת וניתן לבצע את האימון בכל שעה ואף מול טלוויזיה או בעת האזנה למוסיקה.
  5. הקפידו על חימום ושחרור – פציעה ו/או כאב הנגרמים במהלך אימון משויכים כמעט תמיד להיעדר חימום נכון לפני האימון ו/או שחרור בתום האימון. הרבה מתאמנים מעדיפים לבצע הליכה של חמש דקות לפני המתיחות כדי שהשרירים שלהם יהיו מחוממים דיים בשלב זה. 

 

 

נכתב על ידי אנרג׳ים