אופני כושר או אליפטיקל

אופני כושר או אליפטיקל

אופני כושר או אליפטיקל – איזה מכשיר עדיף 

פעילות אירובית היא אלמנט חשוב לשמירה על כושר פיזי ובריאות, אבל לא תמיד יש כוח ללכת לחדר הכושר. לכן נוצרו אמצעים רבים ומגוונים שיכולים לעזור בפיתוח סיבולת, הורדה במשקל, וחיטוב הגוף מהבית. שניים מן המכשירים והפופולאריים ביותר לשימוש ביתי הם אופני אליפטיקל ואופני כושר. שני המכשירים מסייעים רבות בכניסה לכושר, אבל בכל זאת יש ביניהם לא מעט הבדלים. כאן נציג את הנקודות שיש לקחת בחשבון בבחירה בין שני המכשירים, וגם אליפטיקל ואופני כושר מומלצים. 

 

אליפטיקל או אופני כושר – נקודות לקחת בחשבון לפני קנייה 

אילו קבוצות שרירים רוצים להפעיל ולחטב? 

כשרוכשים מכשיר אימונים ביתי יש שיקול שנכנס שזהה לשיקול בבחירת מכשיר האימון בחדר כושר, אילו שרירים מעוניינים להפעיל באימון. אמנם אליפטיקל ואופני כושר כאחד מיועדים לשיפור הסיבולת וחיטוב הגוף, אך האופן בו הם עושים זאת והשרירים שהמכשירים מפעילים שונים. 

 

שימוש באליפטיקל מתאים יותר לאנשים שמעוניינים לחזק את פלג הגוף התחתון, בו נכללים שרירי הירך ושרירי הישבן. אבל, אליפטיקל מתאים גם לפלג הגוף העליון, הוא מחזק שרירי חזה, כתפיים, זרועות ועוד. מנגד, שימוש באופני כושר יעיל יותר לחיזוק הברכיים, עבודה על שרירי ישבן והשרירים הגדולים בירכיים.

 

על-כן, אנשים המעוניינים באימון יותר כולל שעובד בו זמנית על רוב השרירים בגוף, אליפטיקל הוא המכשיר המתאים. לעומת-זאת, אם מעוניינים בחיזוק הברכיים ופלג הגוף התחתון בלבד אופני כושר יעילים יותר. 

 

האם ישנן הגבלות רפואיות 

בעבר, הייתה אמונה רווחת שאנשים הסובלים מכאבי ברכיים או שחיקה במפרקים לא יכולים לבצע פעילות אירובית משום שזה יפגע בבריאותם. כיום, כבר ידוע שאנשים שסובלים מבעיות אלו יכולים לעשות פעילות אירובית מבלי לפגוע בבריאותם. אבל, בכל זאת יש לקחת את הבעיות הרפואיות בחשבון בעת הבחירה בין אליפטיקל ואופני כושר.

 

לאלו הסובלים מכאבים בעצמות, בברכיים, או בסחוס, אליפטיקל לרוב מתאים יותר ולא גורר כאבים. אופן ההפעלה של הגוף בעת השימוש באליפטיקל יוצרת פחות שחיקה של הברכיים לאורך זמן, לכן הברכיים לא נפגעות. בנוסף, גם לסובלים מכאבי גב או מחלימים מפציעות אליפטיקל יותר בטיחותי. 

 

איזה מכשיר יעיל יותר בחיטוב הגוף 

מטרת העל בקניית מכשיר כושר ביתי היא כמובן חיטוב הגוף, שריפת קלוריות וכניסה לכושר. החיטוב נעשה כתוצאה משני אלמנטים שקורים בפעולה אירובית – הפעלת השרירים וחיזוקם ובו בזמן שריפת קלוריות. אופני כושר, אליפטיקל, ומכשירי כושר אחרים כולם מסוגלים לבצע את פעולת החיטוב בצורה מאוד יעילה, דבר שמשפיע על יעילות זו הוא נוחות השימוש והעדפות המשתמש.

 

יש אנשים שנוח להם יותר להתאמן על אופני כושר, ויש אנשים שנוח להם להשתמש באליפטיקל. שני המכשירים יעילים מאוד בשריפת קלוריות וחיטוב הגוף כל עוד המשתמש באמת מקפיד על השימוש בהם, ואם למשתמש לא נוח כנראה שהוא לא יתמיד בשגרת האימונים. לכן, כדאי לבחון מבעוד מועד על איזה מכשיר נוח ומהנה יותר להתאמן. 

 

ההבדל במחיר 

טווח המחירים של שני הכשירים הללו מאוד רחבים. הדגמים הבסיסיים של המכשירים מגיעים במחירים מאוד משתלמים, אבל לרוב אינם מציעים איכות טובה וטכנולוגיות מתקדמות שמייעלות את האימון. עם זאת, במקרים רבים אליפטיקלים כן יותר יקרים מאופני הכושר. 

 

 החלטתם איזה מכשיר אבל לא בטוחים בדגם? 

דגם אליפטיקל מומלץ 

אליפטיקל horizon HT5.0  הוא דגם מאוד מומלץ בעצימות גבוהה שמביא תוצאות מעולות באימונים. האליפטיקל הזה חסכוני במקום, בעל תוכניות אימון שונות בעצימות גבוהה שמתוכננות להשגת שריפת קלוריות מקסימלית באימונים קצרים.

 

בנוסף, יש לו טכנולוגיית הדמיית צעידה בעלייה שמגבירה את שריפת הקלוריות, ידיות ארגונומיות לאימון של כל הגוף, והוא פועל בשקט ללא רעשים מיותרים. לפרטים נוספים ורכישה לחצו כאן.  

 

דגם אופני כושר מומלץ

אופני כושר comfort 3 של חברת VO2 הם מאופני הכושר האיכותיים ביותר בשוק כיום, עם עיצוב חדשני לנוחות מרבית על המושב וידיות רכיבה ארגונומיות שמפחיתות עומס משורשי כף היד .

 

בנוסף, אופניים אלו נוחים במיוחד בשל שלדת הפלדה היציבה שמאפשרת עלייה וירידה נוחים מהמכשיר, וו למגבת, ואף מעמד מיוחד לטאבלט. כל המאפיינים הללו נועדו לשפר את חווית השימוש במכשיר ולגרום לפעולה האירובית להיות נוחה ומהנה. לפרטים נוספים ולרכישת האופניים לחצו כאן

 

כל מוצרי הספורט האיכותיים ביותר – רק אצל אדידס עומר 

אדידס עומר היא זכיינית רשמית של רשת אדידס בישראל, ופעילה בתחום שיווק מוצרי הספורט החל משנת 1993. החברה ותיקה ומנוסה בתחום, לכן באתר ישנם רק המוצרים האיכותיים והחדשניים ביותר. ניתן למצוא באתר את כל מוצרי הספורט החל מהלבשה ועד מכשירי אימון ביתיים ומשחקים לבית ולגן. לפרטים נוספים וליצירת קשר עמנו לחצו כאן.