נעלי ריצת מומלצות לשטח

נעלי ריצת מומלצות לשטח

איזה נעלי ריצת שטח כדאי לקנות? 

נעליים איכותיים לריצת שטח עבור אנשים שנוהגים לרוץ בשגרתם היא לא מוצר מותרות אלא צורך אמיתי. אם הנעליים לא איכותיים ואינן מגינות על הרגל, זה עשוי להיגמר בפציעות חמורות ולפגוע ביכולת לרוץ וללכת כאחד. לכן, כדאי להשקיע בנעלי ריצה איכותיות, עמידות, שמותאמות עבור ריצה בשטח. כאן נציג את המאפיינים של נעלי ריצת שטח מומלצות, טיפים שכדאי לדעת לפני שקונים  ודגם שמומלץ לקנות. 

 

טיפים עבור קניית נעליים לריצת שטח 

 • יש לקחת בחשבון את מבנה הרגל – ישנם סוגים שונים של כפות רגליים עם צרכים שנים, למשל אנשים עם פלטפוס לא יכולים לרוץ עם אותן נעלי ריצה בשטח כמו אנשים ללא פלטפוס. יש גם הבדלים במבנה קשת הרגל, רוחב, ועוד. בקניית נעלי ריצה לשטח אלו דברים שכדאי לבדוק.
 • נוחות – בקניית נעלי ריצה לשטח נוחות היא אחד הגורמים החשובים ביותר. על הנעל להיות נוחה לאורך ריצה ממושכת, לא להפריע לתנועה של הרגל, ולהתאים לרגל ולמבנה שלה בצורה מושלמת. ללא הנקודות הללו הריצה בנעליים עשויה להיעשות לא נעימה ולפגוע ברגל. 
 • בטיחות – נעלי ריצה שטח (כביש) הן נעליים שצריכות להיות בטיחותיות ולשמור על הרגל בצורה המקסימלית. הנה כמה סיבות לכך: 
  • פני השטח אינם אחידים בגלל הגובה המשתנה בהם, לכן לאנשים שרצים בשטח יש נטייה לפציעות בקרסול. חשוב מאוד שנעל הריצה תתמוך ברגל בצורה טובה, תהיה גבוהה יותר באיזור הקרסול כדי להגן עליו, ותספק את החיזוק הנחוץ לרגל כדי למנוע פציעות בקרסול. 
  • תלות בשטח – לפי סוג הקרקע עליו רצים בדרך כלל יש צורך ביותר או פחות שיכוך בנעל. אם רצים על קרקע סלעית יותר, רצוי לבחור בנעל עם יותר שיכוך, לעומת זאת אם רצים על קרקע חולית עדיפה נעל עם פחות שיכוך מפאת בלימת הזעזועים הטבעית של הקרקע החולית. 
  • אחיזה – כאשר רצים ריצת שטח, רצוי לבחור בנעל עם סוליה בעלת אחיזה מוגברת כי אחרת הרגל עשויה להיות רפויה בתוך הנעל וכך להיפצע בקלות.  
  • אופי הבד – על נעלי ריצה להיות עשויות מחומרים איכותיים ועמידים ככלל, אבל אלמנט שכדאי לשים לב אליו אם רצים על קרקע בוצית או רטובה הוא נעל שעשויה מבד דוחה מים, כדי שהרגליים יישארו יבשות והחלקות ימנעו. 

 

האם הטיפים לנעלי ריצה שטח  רלוונטיים גם לריצה בכביש? 

אין ספק שנעליים שמתאימות לריצה בשטח, יתאימו גם לריצה בכביש. יתר על כן, מפני שכבישים חלקים, בלי הרבה אלמנטים שיכולים לגרום לפציעות חמורות ברגל בגלל פני השטח החלקים, נעלי שטח יכולות להפוך לנעלי ריצה בכביש ללא בעיה. אמנם, נעלי ריצת שטח הכי טובות לשטח עצמו מפני שהן מותאמות לכך בדיוק, אך ניתן גם לרוץ איתן על הכביש בלי בעיה. 

 

לעומת זאת, ההפך לא תמיד עובד. ישנן נעלי ריצה שמתאימות לריצה בכביש אבל אינן מתאימות לריצה בשטח בשל אחיזה חלשה יותר, שיכוך לא מתאים ועוד. לכן, אם אתם מעוניינים לרוץ גם בשטח וגם בכביש עדיף לקנות נעלי ריצה לשטח. 

 

מאפיינים חשובים של נעלי ריצה שטח לגברים 

 • יכולת לספוג זעזועים – ללא ספיגת זעזועים טובה, הרגליים יכולות להיפצע במהירות ובקלות במיוחד אם נוהגים לרוץ הרבה. בטיחות בריצה היא לא דבר להקל בו ראש, לכן נעלי על נעלי ריצה לספוג זעזועים באופן יעיל כמה שיותר. 
 • בד איכותי – במיוחד לאנשים שנוהגים לרוץ דרך קבע, נעלי ריצה צריכות להיות עמידות לאורך זמן, להחזיק בסוגים שונים של מזג אוויר, ולא להיות מוצר שצריך לקנות שוב כל חצי שנה. 
 • אחיזה על משטח מחוספס – הסוליה של נעלי השטח צריכה להיות מסוגלת לספק אחיזה טובה במהלך ריצה על אדמה, אבק, בוץ, אבנים וכל שאר הדברים שעלולים לצוץ בעת ריצה בשטח. 
 • מבנה קשיח – נעלי ריצה לשטח בנויות בצורה שאמורה למנוע סיבובי קרסול חדשים, אחרת הן לא מתאימות לריצה בתנאים כאלו.  

 

נעלי ריצה מומלצות לשטח 

נעלי הריצה של אדידס, ADIDAS TERREX SWIFT R2 GTX הן נעלי ריצה מעולות לריצה בשטח, מומלצות ביותר. לנעליים ריפוד מקודד במדויק, עם טכנולוגיה חדשנית, סופגות זעזועים, קלות ונוחות על הרגל. אלו נעליים מומלצות ביותר עבור ריצה על הכביש ועל השטח כאחד, לקנייתם לחצו כאן.  

 

קצת עלינו

אדידס עומר היא חברה שהוקמה בשנת 1993 בנצרת עלית והיא זכיינית רשמית של רשת adidas. לחברה שנים של ניסיון בתחום מוצרי הספורט השונים, ביניהם נעלי ריצת שטח נשים, אביזרי ספורט ועוד. אנו מקפידים על שירות לקוחות אדיב ומוצרים ברמה הגבוהה ביותר בשוק. לפרטים נוספים וליצירת קשר לחצו כאן. 

[