נעלי הליכה אורתופדיות – לביצועים טובים יותר ולשמירה על בריאות הגוף במהלך האימון

נעלי הליכה אורתופדיות – לביצועים טובים יותר ולשמירה על בריאות הגוף במהלך האימון

מחקרים מראים כי כ- 70% מהאוכלוסייה הבוגרת בארץ סובלת מבעיות אורתופדיות שונות, כגון כאבי גב (בעיקר גב תחתון), כאבי שרירים ומפרקים לפחות פעם אחת במהלך השנה. אצל לא מעט מהם, הכאב הופך כרוני ולמטרד של ממש ופוגע באיכות החיים.

 

אולי תופתעו לגלות כי אחת הסיבות הנפוצות להופעתם של כאבים ובעיות אורתופדיות היא שימוש בנעליים לא תקניות במהלך ביצוע פעילות ספורטיבית (או בכלל) – בין אם מדובר בנעליים בלויות וישנות שכבר אינן מספקות את התמיכה הדרושה לכף הרגל ובין אם מדובר בנעליים שאינן מתאימות לסוג הספורט בו אתם עוסקים. כיום רוב הפעילות הספורטיבית מבוצעת על משטחים קשיחים כמו אספלט, מסלול ריצה ביתי וכדומה, מה שגורם לכף הרגל (שנושאת את כל משקל הגוף ומסייעת לנו בשמירה על שיווי משקל), להיחשף לזעזועים ולחצים במהלך כל האימון – אלה מוקרנים לעצמות ומפרקים, ביניהם הברכיים, האגן ועמוד השדרה, כאשר לא משתמשים בנעל ספורט אורתופדית ואיכותית או כשהנעל בה אתם משתמשים אינה מתאימה לסוג הספורט בו אתם עוסקים. בכל ענף ספורט כף הרגל מבצעת תנועות שונות והצרכים הם שונים ולכן חשוב לרכוש את הנעל הנכונה. כך למשל נעל המיועדת לפעילות בשטח, צריכה להיות קשיחה ועמידה על מנת שתתאים לתנאי שטח משתנים ואילו נעל ריצה או הליכה על שביל אספלט או מסלול ריצה, צריכה להיות כמה שיותר אוורירית וקלילה, כדי לאפשר לכפות הרגליים תנועה כמה שיותר טבעית ונינוחה ולכם – יציבה נכונה, שיווי משקל ובלימת זעזועים.

 

 

מדוע כדאי להשתמש בנעליים אורתופדיות במהלך הליכה?

 

אין עוררין על כך שספורט עושה לנו טוב. הוא משפר את בריאותינו, מאריך את חיינו, מסייע במניעת מחלות וגורם לגופנו לשחרר הורמונים המגבירים תחושות חיוביות. עם זאת, לעתים פעילות ספורטיבית עשויה דווקא לפגוע בבריאותנו, כאשר לא מבצעים אותה באופן נכון ובריא לגוף וכאשר עושים שימוש בנעליים שאינן תקינות, הגורמות לבעיות אורתופדיות (כמו יבלות, שלפוחיות, דורבן, בהונות מכופפות, בליטות של עצמות בכף הרגל, שברי מאמץ, כאבי מפרקים וגב תחתון ועוד). אין זו קלישאה כשאומרים ש"הגוף זוכר" – הוא באמת זוכר. וגם אם הנזק או הכאב אינם מורגשים מידית, הם מצטברים ועם הזמן יראו את אותותיהם בגופכם.

 

נעליים אורתופדיות איכותיות ישפרו את ביצועיכם משמעותית בזמן הליכה ויסייעו לכם לשמור על בריאותכם. הן יספקו תמיכה לכף הרגל, ישפרו את היציבה שלכם, ישמרו על שיווי המשקל ויבלמו זעזועים. עליהן לעמוד בפרמטרים מחמירים של משקל, יציבות, שרידות החומר ועוד.

 

באתר שלנו https://omersport.co.il/ תוכלו למצוא מגוון רחב של נעלי הליכה אורתופדיות לנשים וכן נעלי הליכה אורתופדיות לגברים בעיצובים אופנתיים, במחירים משתלמים והכי חשוב – מהחברות הטובות ביותר, המציעות דגמים מעולים שיסייעו לכם לשפר ביצועים ולשמור על בריאותכם. צוות האתר עומד לרשותכם בכל שאלה ועניין וישמח לסייע לכם בבחירת הנעל הנכונה עבורכם.